Prezydent Joe Biden wygłosił orędzie w Kongresie

0
1008
Joe Biden Kongres
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Podczas wczorajszego wystąpienia przed połączonymi izbami Kongresu Joe Biden zaproponował pakiet programów gospodarczych i społecznych – od inwestycji w infrastrukturę, przez płatne urlopy, po rozszerzenie bezpłatnej edukacji. Aby sfinansować te programy zapowiedział podwyżki podatków dla wielkich korporacji i najbogatszych Amerykanów. 

Podczas trwającego ponad godzinę wystąpienia Joe Biden przedstawił jako sukces realizowany w USA plan szczepień i uchwalony przez Kongres pakiet antykryzysowy. Przekonywał, że Ameryka jest bliska przezwyciężenia największej pandemii od 100 lat. „Mogę zameldować narodowi, że Ameryka znów ruszyła do przodu” – oświadczył. 

Biden przypomniał, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje, iż tegoroczny wzrost gospodarczy w USA przekroczy 6 procent. “Znów pracujemy, znów marzymy, znów odkrywamy i znów przewodzimy światu”- przekonywał. 

Joe Biden wezwał Kongres do uchwalenia pakietu inwestycji w infrastrukturę, w tym ekologiczną. „Nie ma powodu, aby śmigła turbin wiatrowych nie były produkowane w Pittsburghu zamiast w Pekinie” – mówił prezydent USA.

Biden zaproponował również bezpłatne przedszkola dla trzy i czterolatków, darmowe dwuletnie studia na lokalnych uczelniach, przedłużenie ulg podatkowych na dzieci oraz program finansowania urlopów macierzyńskich i zdrowotnych. 

Przypominając, że 55 wielkich amerykańskich korporacji nie zapłaciło w ubiegłym troku ani dolara podatku dochodowego, Biden zapowiedział uszczelnienie systemu podatkowego i podniesienie stawek. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!