Chicago: głosowanie nad projektem zmiany nazwy ulicy Lake Shore Drive

0
635
Lake Shore Drive
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Komisja Transportu Chicago ma dzisiaj głosować nad projektem zmiany nazwy ulicy Lake Shore Drive na Jean Baptiste Point DuSable Drive, pierwszego czarnoskórego osadnika na terenach, na których powstało Wietrzne Miasto.

Inicjatorem pomysłu, któremu sprzeciwia się Lori Lightfoot, jest radny 17. okręgu wyborczego David Moore. Burmistrz Chicago uważa, że najbardziej rozpoznawalna droga w naszym mieście, rozpoczynająca się od północy od Hollywood Avenue, a kończąca się na ulicy 67th Street na południu miasta, powinna zachować oryginalną nazwę. W zamian proponuje, aby imieniem DuSable nazwać, biegnącyw śródmieściu, wzdłuż rzeki Chicago, deptak Riverwalk i pobliski park.

Propozycja radnego Davida Moore’a o zmianie nazwy drogi Lake Shore Drive na DuSable Drive nie jest pierwszą podjętą tego typu próbą w historii. Na początku lat 90 ubiegłego wieku, ówczesna radna Chicago, a obecnie prezydent powiatu Cook, Toni Preckwinklewystąpiła z podobnym wnioskiem, który został jednak szybko zablokowany przez burmistrza Richarda M. Daley’ego.  

Imieniem DuSable’a nazwano w Chicago kilku już miejsc, w tym szkołę, muzeum, park i  przystań wodną.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!