USA ogłaszają sankcje wobec Rosji

0
601
Rosja USA sankcje
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stany Zjednoczone ogłosiły sankcje wobec Rosji za próbę otrucia i późniejsze aresztowanie działacza opozycyjnego Aleksieja Nawalnego. Przedstawiciele administracji Joe Bidena wezwali Moskwę do natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia Nawalnego. 

Podczas telekonferencji w Waszyngtonie wysocy rangą przedstawiciele administracji Joe Bidena poinformowali, że amerykański wywiad z dużym stopniem pewności ocenił, iż to rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa jest odpowiedzialna za próbę otrucia Aleksieja Nawalnego. W odpowiedzi Stany Zjednoczone wprowadziły sankcje finansowe, wizowe i handlowe wobec grupy Rosjan oraz podmiotów zaangażowanych w rosyjski program broni chemicznej, a także odpowiedzialnych za uwięzienie Aleksieja Nawalnego. 

Działania Waszyngtonu odpowiadają sankcjom ogłoszonym wcześniej przez Unię Europejską, a także Wielką Brytanię i zostały wprowadzone w koordynacji z Brukselą. 

„Prezydent Biden uważa, że naród rosyjski ma prawo do wolności słowa i zgromadzeń oraz wolnych mediów, a także krytyki władz w ramach otwartego procesu politycznego” – powiedział przedstawiciel administracji dodając, że władze na Kremlu w coraz większym stopniu ograniczają prawa obywatelskie i możliwości działania opozycji oraz obrońców praw człowieka. Urzędnik dodał, że rząd prezydenta Joe Bidena nie planuje resetu relacji z Rosją. ale równocześnie nie dąży do eskalacji konfliktu z Moskwą. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!