Biały Dom – Joe Biden: nigdy nie uznamy aneksji Krymu

0
803
Biały Dom USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W siódmą rocznicę rosyjskiej inwazji na Krym prezydent Joe Biden oświadczył, że Stany Zjednoczone nigdy nie uznają aneksji półwyspu. Amerykański przywódca wyraził jednoznaczne poparcie dla Ukrainy w konflikcie z Rosją.

W oświadczeniu opublikowanym przez Biały Dom Joe Biden stwierdził, że 7 lat temu Rosja złamała prawo międzynarodowe oraz naruszyła suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy. „W tę smutną rocznicę powtarzamy oczywistą prawdę: Krym to Ukraina.” – oświadczył amerykański prezydent i zapewnił, że Stany Zjednoczone będą stać ramię w ramię Ukrainą i jej sojusznikami. „Stany Zjednoczone nie uznały i nigdy nie uznają rzekomej aneksji Półwyspu i będą wspierać Ukrainę wobec napaści ze strony Rosji. Zrobimy wszystko by Rosja poniosła konsekwencje za swoje nadużycia i agresywne działania” – dodał prezydent USA.

Joe Biden oddał hołd uczestnikom protestów na Majdanie podkreślając, że naród ukraiński, mimo ognia snajperów i brutalnych działań służb bezpieczeństwa zażądał wówczas nowego kierunku dla swego kraju. Zadeklarował też poparcie Stanów Zjednoczonych dla wizji pokojowej, demokratycznej i zamożnej Ukrainy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!