Donald Trump: wybory zostały sfałszowane

Wiadomości USA

0
1552
startribune
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump po raz kolejny oświadczył, że wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Według wyników podawanych przez media, wybory wygrał jego konkurent – kandydat Demokratów Joe Biden.

“Demokraci od lat głoszą, jak niebezpieczne i zmanipulowane były nasze wybory. Teraz mówią, o tym jak wspaniałą pracę wykonała administracja Trumpa, sprawiając, że wybory w 2020 roku były najbezpieczniejsze w historii. W zasadzie to prawda, z wyjątkiem tego, co zrobili Demokraci. Sfałszowane wybory!” – napisał na Twitterze Donald Trump.

Wcześniej amerykańskie media podały, że Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w Arizonie. Decyzję o wskazaniu jako zwycięzcy kandydata Demokratów podjęto po przeliczeniu w tym stanie 98 procent oddanych głosów.

Po wygranej w Arizonie Joe Biden ma 290 głosów elektorskich, czyli o 20 więcej niż 270 wymagane do zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Kandydat demokratów ma też dużą szansę na kolejnych 16 głosów elektorskich z Georgii, gdzie jego przewaga nad Donaldem Trumpem wzrosła do 14 tysięcy głosów. W tym stanie rozpocznie się dziś audyt wyników, polegający na przeliczeniu wszystkich 5 milionów głosów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!