USA: sztab Trumpa krytykuje Bidena za słowa o Polsce

Wiadomości USA

0
1838
Trump Biden
Twitter: CNN Politics
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sztab wyborczy Donalda Trumpa skrytykował kandydata demokratów Joe Bidena za porównanie Polski i Węgier do Białorusi. Sztab amerykańskiego prezydenta uznał słowa Bidena za obraźliwe wobec Polonii i zarzucił byłemu wiceprezydentowi USA brak zrozumienia polityki zagranicznej.

Podczas ubiegłotygodniowej debaty telewizyjnej Joe Biden skrytykował politykę zagraniczną Donalda Trumpa. Zarzucił mu miedzy innymi osłabianie NATO i bratanie się z autorytarnymi przywódcami. “Popatrzcie co dzieje się na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie” – mówił Biden. 

Odnosząc się do tych słów zastępczyni rzecznika krajowego sztabu wyborczego Donalda Trumpa Courtney Parella stwierdziła, że Polska i Węgry są wolnymi i demokratycznymi krajami, które reformują swoje instytucje by pozbyć się spuścizny komunizmu. “Porównanie rządów Polski i Węgier do Białorusi jest dowodem braku zrozumienia przez Bidena polityki zagranicznej, nie mówiąc o tym, że jest obraźliwe dla Amerykanów polskiego pochodzenia” – stwierdziła Parella. 

Przedstawicielka sztabu Donalda Trumpa zarzuciła Joe Bidenowi, że chce powrócić do polityki Baracka Obamy hołubienia brutalnych reżimów w takich krajach jak Kuba czy Wenezuela. Courtney Parella podkreśliła, że prezydent Trump nadal będzie stanowczo sprzeciwiał się opresyjnym, socjalistycznym dyktatorom.

Więcej wiadomości z USA, wiadomości z Chicago i ze świata – sprawdź nas na Twitterze: kliknij i na Facebooku: kliknij.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!