USA: nowe sankcje wobec Kuby

0
785
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział kolejne sankcje wobec Kuby. Przewidują one zakaz zamieszkiwania przez Amerykanów w ośrodkach i hotelach należących do rządu w Hawanie. Restrykcje dotyczą także importu kubańskiego alkoholu i tytoniu. 

Nowe sankcje prezydent Donald Trump ogłosił podczas spotkania w Białym Domu z weteranami inwazji w Zatoce Świń. „Dziś w ramach trwającej walki z komunistycznymi opresjami ogłaszam, że Departament Skarbu zakaże podróżującym Amerykanom zatrzymywania się obiektach należących do rządu Kuby. Zaostrzymy tez restrykcje dotyczące importu kubańskiego alkoholu i tytoniu” – mówił amerykański prezydent tłumacząc, że dzięki sankcjom amerykańskie dolary nie pójdą na konta reżimu w Hawanie, ale trafią bezpośrednio do Kubańczyków. „Dziś ponawiamy naszą niewzruszoną solidarność z narodem kubańskim i nasze głębokie przekonanie, że wolność zwycięży nad złowrogimi siłami komunizmu oraz złem w różnych postaciach” – mówił amerykański prezydent.

Po objęciu funkcji prezydenta Donald Trump zrezygnował z polityki ocieplania relacji USA z Kubą zapoczątkowanej przez jego poprzednika Baracka Obamę. Prezydent USA wprowadził szereg sankcji dotyczących relacji dyplomatycznych, wymiany gospodarczej i podróży na wyspę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!