Liz Truss rozmawiała z Recepem Tayyipem Erdoganem o sytuacji na Ukrainie

0
87
Fot. REUTERS
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Wielkiej Brytanii rozmawiała z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem o sytuacji na Ukrainie i pogratulowała mu sukcesów w negocjacjach zbożowych ze stronami konfliktu. Przywódcy spotkali się w Nowym Jorku podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ i omówili m.in. ofensywę pod Charkowem i dalsze postępy ukraińskich wojsk.

Kancelaria szefowej brytyjskiego rządu oświadczyła po rozmowie, że Kijów może wygrać wojnę przeciwko Rosji, a społeczność międzynarodowa musi wspierać integralność terytorialną Ukrainy.

Prezydent Turcji zaangażował się nie tylko w zabezpieczenie transportu ukraińskiego zboża przez Morze Czarne, lecz także w wymianę więźniów pomiędzy walczącymi stronami. Szef biura ukraińskiego prezydenta Andrij Jermak powiedział, że dzięki zabiegom Erdogana Rosja zwolniła 215 uwięzionych Ukraińców. Wśród nich są bohaterscy obrońcy Mariupola. Ukraińcy przekazali Rosjanom ponad 50 osób w tym byłego prorosyjskiego polityka Wiktora Medwedczuka, ukraińskiego oligarchę i znajomego Putina.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!