Nowy Jork: osoby bez obywatelstwa będą mogły głosować w wyborach lokalnych już w 2023 roku?

1
581
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rada Miasta Nowy Jork, głosami 33:14, przy dwóch głosach wstrzymujących się, podjęła decyzję o zmianie prawa wyborczego. Nowe przepisy umożliwiają imigrantom, nieposiadającym obywatelstwa amerykańskiego, głosowanie w wyborach lokalnych m.in. na burmistrza, radnych i członków innych urzędów miejskich. Ustawa nie dotyczy nieudokumentowanych imigrantów.

Główny sponsor ustawy, radny Ydanis Rodriguez z Manhattanu, określił głosowanie jako historyczny moment. Burmistrz Bill de Blasio zapowiedział, że nie zawetuje ustawy. Nowe prawo wejdzie w życie w 2023 roku. Przeciwnicy ustawy uważają, że jest ona niezgodna z Konstytucją Stanów Zjednoczonych i zapowiedzieli już wystąpienie na drogę prawną.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. Takie stany jak CA, NY i IL mają już niewiele wspólnego z Ameryką. Rządzone są w sposób totalitarny przez mafię demokratyczno-związkową w ścisłej współpracy z właścicielami wielkich korporacji, którzy finansują większość antyamerykańskich poczynań tych ludzi. Konstytucja, prawo imigracyjne i dobro Ameryki są dla tych “elit” na ostatnim miejscu. Najważniejsze są osobiste interesy związane głównie z bogaceniem się.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!