Nowy Jork zapłaci dzieciom za szczepienia

0
667
szczepionka
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób we wtorek zatwierdziło szczepionkę firmy Pfizer dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Przewidziano dla nich po dwie dawki specyfiku odpowiadające jednej trzeciej dawki dla dorosłych podane w odstępie trzech tygodni. Natychmiast po tej decyzji pediatrzy, przychodnie rodzinne, apteki zaczęły oferować szczepienia dzieci. W wielu miejscach szczepienia dzieci będą odbywać się w szkołach. 12 listopada szkoły w Chicago zostaną zamknięte by uczniowie mogli poddać się szczepieniom. W Nowym Jorku 1000 szkół ma organizować dni szczepień w przyszłym tygodniu. Burmistrz tego miasta Bill de Blasio ogłosił, że dzieci w wieku od 5 do 11 lat, które zaszczepią się w miejskich punktach szczepień będą kwalifikować się do otrzymania karty płatniczej o wartości 100 USD, która jest jedną z zachęt oferowanych mieszkańcom Nowego Jorku od kilku miesięcy.

„Każdy będzie mógł wykorzystać tę drobną kwotę na świąteczne zakupy. Najważniejsze jest jednak, że nasz dzieci i nasze rodziny będą bezpieczne” – oświadczył de Blasio. 

Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji chorób szczepionka dla dzieci firmy Pfizer jest w ponad 90% skuteczna i ma mniej skutków ubocznych niż u dorosłych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!