Nowojorscy strażacy idą na zwolnienia lekarskie bo nie chcą szczepionki

0
679
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ponad dwa tysiące nowojorskich strażaków poszło na zwolnienia lekarskie, bo nie chcą być zaszczepieni na COVID-19. Dziś w Nowym Jorku wszedł w życie obowiązek poddania szczepionki niezaszczepionym pracownikom miejskim.

Obowiązek zaszczepienia się przeciwko COVID-19 dotyczy urzędników, nauczycieli, służby zdrowia, strażaków, policjantów oraz pracowników innych agencji miejskich. Obejmuje on łącznie 160 tysięcy osób. Pracownicy, którzy nie podporządkują się obowiązkowi szczepień mają zostać odesłani na bezpłatny urlop. Burmistrz Bill De Blasio poinformował, że 91% pracowników spełniło obowiązek przyjęcia do 1 listopada przynajmniej jednej dawki szczepionki. Wśród strażaków wskaźnik ten wyniósł jednak tylko 77%, co oznacza, że ponad dwa i pól tysiąca z nich nie poddało się szczepieniom. Dziś 2 tysiące z nich nie pojawiło się w pracy biorąc zwolnienia lekarskie. Spowodowało to konieczność zamknięcia 26 remiz strażackich. 

Burmistrz De Blasio nie ulega presji niezaszczepionych strażaków oraz niektórych lokalnych polityków, którzy apelują o zawieszenie obowiązku szczepień. Zamiast tego miasto wystosowało apel do 350 strażaków-ochotników, by zaktualizowali dane kontaktowe ponieważ mogą zostać wezwani do służby. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!