Nowy Jork – Rudy Giuliani: sąd apelacyjny zawiesił stanową licencję prawniczą prawnikowi Trumpa

0
560
Giuliani
Fot. The Wall Street Journal
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sąd apelacyjny Nowego Jorku zawiesił stanową licencję prawniczą Rudy’ego Giulianiego. 5-osoby panel uznał, że były burmistrz tego miasta skłamał, argumentując, że wybory prezydenckie w 2020 roku zostały skradzione jego klientowi, byłemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi. W wydanym oświadczeniu członkowie sądu apelacyjnego napisali, że „znaleziono niepodważalne dowody na fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia Gulianiego, skierowane do sądów, prawodawców i opinii publicznej, podważające ważność wyboru na urząd prezydenta USA Joe Bidena. Uznajemy, że postępowanie pozwanego zagraża interesowi publicznemu i uzasadnia tymczasowe zawieszenie prawa do wykonywania zawodu prawnika”.  

Sąd stwierdził, że Giuliani złożył wiele fałszywych oświadczeń na temat głosowania w Arizonie, Georgii i Pensylwanii, w tym, o setkach tysięcy głosów osób nieobecnych.

Sąd odrzucił argument prawników reprezentujących Giulianiego, że śledztwo w sprawie jego zachowania naruszyło jego konstytucyjne prawo do wolności słowa. 

Zawieszenie Giulianiego wchodzi w życie natychmiast, w oczekiwaniu na dalsze postępowanie przed komisją ds. skarg adwokackich.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!