Republikanie z Michigan: nie było oszustwa wyborczego

0
416
Michigan wybory
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Po kilkumiesięcznym dochodzeniu zdominowana przez republikanów komisja Senatu Michigan oceniła, że wybory prezydenckie w tym stanie nie zostały sfałszowane, a wynik głosowania odzwierciedla wolę wyborców. W Michigan Joe Biden pokonał Donalda Trumpa przewagą ponad 150 tysięcy czyli 2,8% głosów. Były prezydent i jego zwolennicy twierdzili, że nastąpiło to w wyniku oszustwa. 

Składająca się z trójki republikanów i jednego demokraty komisja oświadczyła, że nie znalazła dowodów na powszechne nieprawidłowości albo oszustwa wyborcze. 

W liczącym 55 stron raporcie odrzucono twierdzenie, że w Michigan nielegalnie oddano 300 tysięcy głosów. Jako bezpodstawne uznano tezy o „przerzucaniu” głosów z jednego kandydata na drugiego przez maszyny firmy Dominion Voting Systems. 
Komisja nie znalazła potwierdzenia tezy, że w mieście Detroit oddano więcej głosów niż osób tam mieszkających. W rzeczywistości głosowało tam mniej niż 50% mieszkańców. Nie potwierdziły się też informacje o dorzucaniu głosów i głosowaniu przez osoby zmarłe. 

Komisja nie tylko zaprzeczyła teoriom o fałszerstwach wyborczych ale nawet rekomendowała prokuraturze rozważenie postawienia zarzutów niektórym osobom rozpowszechniającym takie informacje celu osiągnięcia korzyści materialnych. Raport zawiera kilka rekomendacji dotyczących uszczelnienia systemu głosowania korespondencyjnego. 

Michigan jest jednym z kilku stanów, w których zwolennicy byłego prezydenta Donalda Trumpa kwestionują uczciwość wyborów prezydenckich. Pozostałe to Arizona, Georgia, Pensylwania i Wisconsin. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!