Nowy Jork: biurowce świecą pustkami

1
677
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nowojorskie biurowce świecą pustkami. Miejscowe agencje nieruchomości zajmujące się wynajmem powierzchni komercyjnych zapowiadają największy od 30 lat kryzys w branży.

Na Wall Street mówi się, że im mniejsze biuro tym większy dochód. Wysokie ceny wynajmu lokali i praca zdalna uświadomiły pracodawcom, że mogą funkcjonować bez wielkomiejskich biur.

Jak podał New York Times ponad 89 proc. firm jest przekonanych, że praca z domu nie skończy się wraz z pandemią i być może zostanie na stałe. Mimo iż od lipca ma się rozpocząć otwieranie Nowego Jorku, pracownicy urzędów miejskich i stanowych otrzymali już propozycje pracy w systemie hybrydowym, co oznacza że zmniejszone zostaną powierzchnie biurowe. Wiele korporacji proponuje pracownikom aby przychodzili do biura tylko raz na dwa tygodnie.

W wieżowcach WTC wynajęto tylko około 20 procent biur. Socjolodzy zapowiadają upadek wielkich miast a właściciele komercyjnych budynków i deweloperzy przyznają, ze znaleźli się w ślepej uliczce.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Tylko kto bedzie mieszkal w tych pomieszczeniach biurowych zamienionych na mieszkania, jak nikt normalny nie chce mieszkac w NYC ?

    Odpowiedz: nienormalni.

    Ale czy bedzie ich az tylu, by wypelnic wszystkie biurowce ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!