Illinois: kuzynka J.B. Pritzkera przeciwko propozycji gubernatora ws. systemu podatkowego

0
781
Illinois podatek Pritzker
fot. chicagomag/justin l. fowler/ap
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pół miliona dolarów przekazała kuzynka J.B. Pritzkera – Jennifer Pritzker, grupie walczącej przeciwko wprowadzeniu w życie, a proponowanego przez gubernatora, progresywnego systemu podatkowego w Illinois. Pytanie o zgodę na zmianę konstytucji naszego stanu, znajdzie się na kartach referendalnych w zbliżających się wyborach 3 listopada. Jennifer, która podobnie jak jej kuzyn J.B. Pritzker, jest współwłaścicielką sieci hoteli Hyatt Hotel, uważa, że zmiana systemu podatkowego w Illinois doprowadzi do zubożenia klasy średniej społeczeństwa oraz upadku wielu małych biznesów.  

Majątek gubernatora naszego stanu szacowany jest przez magazyn Forbes na 3,4 miliarda dolarów. Na promocję nowego systemu podatkowego J.B. Pritzker przeznaczył z prywatnych środków 56,5 miliona dolarów.

Na konto organizacji Coalition to Stop the Proposed Tax Hike wpłynęło dotychczas 48,9 miliona dolarów, z czego 46,75 miliona dolarów od najbogatszego mieszkańca Illinois Kena Griffina. 

Majątek Jennifer, prawdziwe imię James Nicholas Pritzker, to 1,9 miliarda dolarów. W 2013 roku, James ogłosił, że jest osobą transpłciową i zmienia imię na Jennifer Natalya. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!