Illinois: biuro Inspektora Generalnego przekazało organom ścigania 177 przypadków oszustw z pożyczkami COVID-19

0
Fot. Fox Business

Biuro Inspektora Generalnego dozorujące agencje podległe gubernatorowi J.B. Pritzkerowi przekazało organom ścigania 177 przypadków, w których istnieją “uzasadnione podstawy, by sądzić”, że pracownik państwowy niewłaściwie pozyskał pożyczkę federalną przeznaczoną na pomoc dla firm w okresie pandemii – wynika z raportu opublikowanego w tym tygodniu. 

Biuro Wykonawcze Inspektora oznajmiło w swoim comiesięcznym biuletynie, że dochodzenie, które rozpoczęło się w zeszłym roku, koncentrowało się na pożyczkach z federalnego programu Paycheck Protection Program (PPP) w kwocie około 20 000 dolarów lub więcej. Stanowy Inspektor Generalny znalazł rzekomo nieprawidłowe pożyczki o łącznej wartości 4,5 miliona dolarów. Do wtorku biuro zakończyło 204 z 438 rozpoczętych dochodzeń. Do tej pory zdecydowana większość przypadków, które zostały uznane za uzasadnione – 132 – dotyczy pracowników Departamentu Spraw Społecznych stanu Illinois. Drugi pod względem liczby przypadków jest Departament ds. Dzieci i Rodzin, gdzie wykryto 25 przypadków. 

Rzecznik Departamentu Spraw Społecznych poinformował, że do wtorku zwolniono 66 pracowników lub sami zrezygnowali w wyniku zarzutów dotyczących oszustw. Wśród zbadanych przypadków jest 43 pracowników Ludeman Developmental Center w miejscowości Park Forest na południowym zachodzie stanu Illinois, 13 w Shapiro Developmental Center w Kankakee, piątka w Kiley Developmental Center w Waukegan i piątka w innych lokalizacjach. 

Szczegóły tych oszustw prawdopodobnie nie będą znane, dopóki nie zostaną wydane raporty w tych sprawach przez prokuraturę generalną, co może potrwać miesiące.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!