Najdroższym miastem w Illinois jest Hinsdale

0
422
Fot. patch.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Niektóre miasta i przedmieścia w rejonie Chicago zajęły w ostatnich rankingach czołowe miejsca w kategoriach na „Najlepsze miejsca do życia ” czy „ Najszczęśliwsze miasta w Ameryce ”, ale nowy raport nazwał jedno przedmieście także jednym z „najdroższych”. Przynajmniej w Illinois.

Nowo opublikowana lista strony finansowej doxo.com klasyfikuje miasta na podstawie średnich rachunków gospodarstw domowych. Porównano miesięczne wydatki m.in. na media, kredyty hipoteczne czy czynsz. Na podstawie wyników sporządzono dwie listy: najdroższe powiaty i najdroższe miasta w całym stanie Illinois.

Według raportu, najdroższym miastem w Illinois jest Hinsdale, z rachunkami gospodarstw domowych wynoszącymi średnio 3,563 dolary. Tuż za nim uplasowała się Winnetka, ze średnią 3,535 dolarów. Pierwszą piątkę uzupełniły Lake Forest, Wilmette i Barrington.

W klasyfikacji powiatów pierwsze miejsce zajął powiat Kendall, ze średnimi rachunkami na poziomie 2,958 dolarów. Druga pozycja przypadła powiatowi Lake, a trzecia DuPage z rachunkami odpowiednio 2,792 i 2,566 dolarów.

Według raportu rachunki w całym stanie wynosiły średnio 2,121 dolarów miesięcznie, co sprawia, że Illinois jest 16. najdroższym stanem pod względem wydatków domowych w USA.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!