Illinois: Departament Pracy prowadzi dochodzenie ws. grupowych zwolnień z pracy w firmie Akorn Operating

0
210
Fot. Fierce Pharma
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Stanowy Departament Pracy Illinois (IDOL) wszczął dochodzenie w sprawie grupowych zwolnień z pracy w firmie Akorn Operating Co z główną siedzibą w Gurnee na północnych przedmieściach Chicago. Ponad 400 pracowników producenta leków otrzymało powiadomienie o utracie pracy zaledwie z 24-godzinnym wyprzedzeniem. 

Prezydent Akorn Douglas Boothe poinformował podwładnych o decyzji kierownictwa firmy w nagraniu wideo. Stwierdził w nim, że zwolnienia są wynikiem złej sytuacji finansowej firmy i że planuje ona ogłosić bankructwo. Dodał, że władze Akorn nie były w stanie znaleźć chętnych na przejęcie aktywów korporacji. W związku z tym wszystkie lokalizacje firmy zostają zamknięte, w tym w Illinois: w Gurnee, Decatur i Vernon Hills. Kampusy firmy znajdują się także w stanach New Jersey i Nowy Jork oraz w Szwajcarii.

Według prawa Illinois pracodawcy zatrudniający więcej niż 75 osób, mają obowiązek poinformowania o grupowych zwolnieniach z 60-dniowym wyprzedzeniem. Jeśli departament pracy Illinois stwierdzi naruszenia, firmie Akorn mogą grozić kary cywilne.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!