Illinois: sędzia Rodney Forbes uchylił zakaz dot. broni szturmowej, który gubernator podpisał w styczniu

0
205
sąd
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sędzia powiatu Macon Rodney Forbes, uchylił zakaz dotyczący broni szturmowej i magazynków z amunicją o dużej pojemności, który gubernator J.B. Pritzker podpisał w styczniu tego roku. Od tego orzeczenia odwołanie do Sądu Najwyższego naszego stanu zapowiedział już prokurator generalny Illinois  Kwame Raoul.  

Pozew do sądu złożył Dan Caulkins z Decatur. Zarzucił on, że uchwalony zakaz narusza stanowy przepis konstytucyjny, który gwarantuje, że „żadna osoba nie może zostać pozbawiona życia, wolności ani mienia bez należytego procesu prawnego ani nie można jej odmówić prawa do równej ochrony praw”. Rodney Forbes zgodził się w tym względzie z powodem. Sędzia napisał w dwustronicowym orzeczeniu, że uchwalony zakaz narusza prawa obywateli wynikające z Konstytucji Illinois.

Podpisane w styczniu przez J.B. Pritzkera prawo zakazuje dostarczania, sprzedaży, importu i zakupu broni, która jest określona w prawie jako „broń szturmowa”. Od przyszłego roku osoby posiadające broń objętą zakazem, jeżeli tego dotychczas nie zrobiły, będą musiały ją zarejestrować.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!