Illinois: dwóch paramedyków z zarzutem morderstwa

0
371
Fot. NBC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dwoje paramedyków z Sangamon County usłyszało zarzut morderstwa pierwszego stopnia. Paramedycy to byli pracownicy medyczni LifeStar – Peter Cadigan i Peggy Finley. Sformułowano je po śmierci 35-letniego mieszkańca Springfield, Illinois, Earla L. Moore’a Jr., który zmarł w grudniu zeszłego roku.

Początkowo oficerowie Policji zostali wezwani do domu w Springfield około godziny 2 w nocy, po otrzymaniu zgłoszenia, że przebywają w nim ludzie z bronią palną. 

Policjanci na miejscu znaleźli Moore’a leżącego w łóżku, który według nich wymagał pomocy medycznej. Wezwano ambulans, który przybył na miejsce o godzinie 2:18. Policjanci pomogli mężczyźnie wydostać się z domu, paramedycy ułożyli go na noszach. Mężczyzna zmarł w szpitalu o 3:14 nad ranem. Jego śmierć została zaklasyfikowana przez koronera z Sangamon County jako zabójstwo. Śledczy stwierdzili, że Cadigan i Finley nieprawidłowo umieścili pacjenta na noszach. Podczas transportu do szpitala użyli pasków medycznych, przywiązując go twarzą w dół. Pacjent zmarł z powodu uciskowego niedotlenienia, krótko po przyjeździe do szpitala.

Przesłuchanie wyznaczone jest na 19 stycznia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!