Budżet Cook County na 2023

0
266
Fot. WTTW News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Rady Powiatu Cook, Toni Preckwinkle, przedstawiła propozycję budżetu na kolejny rok fiskalny w wysokości 8,75 miliarda dolarów. To więcej o 7,8 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Propozycja zakłada deficyt na poziomie zaledwie 18,2 miliona dolarów. Dzięki temu propozycja ta nie zawiera wprowadzenia jakichkolwiek nowych podatków i opłat. Około miliard dolarów na sfinansowanie budżetu pochodzić będzie z funduszów federalnych, z których 12 milionów dolarów przeznaczonych zostanie na  likwidację zadłużenia medycznego dla kwalifikujących się mieszkańców powiatu, 75 milionów dolarów na zapobieganie przemocy, 14 milionów dolarów na rozszerzenie usług dla osób bezdomnych, pacjentów systemu ochrony zdrowia Cook County Health, 10 milionów dolarów na rekultywację terenów poprzemysłowych na przedmieściach Chicago i 20 milionów dolarów na departament uzdatniania wody na zarządzanie wodami opadowymi. 

Nowa propozycja wydatków powiatu Cook przewiduje, że najwięcej pieniędzy przeznaczonych zostanie na system opieki zdrowotnej, poprawę bezpieczeństwa i stale rosnące płatności w systemie emerytalnym budżetówki.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!