Drużyna Chicago Bears ogłosiła oficjalnie plany ws. budowy nowego stadionu w Arlington Heights, dziś spotkanie

0
nowy stadion Chicago Bears
Fot. WTTW News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

We wtorek drużyna futbolu amerykańskiego Chicago Bears ogłosiła oficjalnie swoje plany na budowę nowego stadionu w Arlington Heights. Plany zostały przedstawione w zeszły czwartek na wieczornym spotkaniu z lokalnymi władzami w szkole średniej John Hersey High School w Arlington Heights. 

Władze drużyny przedstawiły, że będzie to coś więcej niż sam stadion pisząc w liście opublikowanym na stronie internetowej. ”Będzie to wielofunkcyjna dzielnica rozrywkowa”- czytamy w liście.

Dokładny projekt samego stadionu nie został jeszcze ustalony jednak Bears mówią, że ma być on zakryty. Do planu stadionu dołożono wygląd budowy kompleksu, który ma powstać na Międzynarodowym Torze Wyścigowym  Arlington Heights znajdującym się na północno-zachodnich przedmieściach w Arlington Heights. Według władz powstałaby dzielnica o mieszanym przeznaczeniu, w której znalazłyby się restauracje, biura, a nawet mieszkania.

W liście otwartym Bears twierdzą, że projekt stworzyłby 48 000 miejsc pracy i miałby wpływ na gospodarkę regionu na poziomie 9,4 miliarda dolarów, z potencjałem przyciągania całorocznych wydarzeń, takich jak Super Bowl, rozgrywki futbolu amerykańskiego i Final Four.

Bears nie proszą o publiczne pieniądze na sam stadion. Ale zespół powiedział, że szuka “dodatkowego finansowania i pomocy” dla tej dzielnicy mieszanej, która według Bears oferuje “długoterminowe korzyści publiczne”.

Członkowie Rady Miejskiej Arlington Heights przedstawili we wtorek wieczorem petycję podpisaną przez ponad 650 mieszkańców Arlington Heights wzywającą do wydania rozporządzenia, które zabraniało by publicznego finansowania projektu.

Wszystko następuje w momencie, gdy miasto stara się zatrzymać Bears w Chicago, kilka tygodni temu proponując umieszczenie kopuły na Soldier Field.

“Mamy plan B, plan C i inne w pracach, jeśli Bears zdecydują się porzucić miasto Chicago” – powiedziała burmistrz Lori Lightfoot.

Zarządca Arlington Heights odmówił komentarza na temat propozycji Bears, mówiąc, że nie przedstawiono niczego formalnego do przeglądu. Powiedział, że miejscowość przygotowuje się do ogłoszenia kilku spotkań publicznych, aby zebrać wkład społeczności.

Czwartkowe spotkanie odbywa się w szkole średniej John Hersey High School w godzinach 7 pm – 9 pm. Otwarcie drzwi nastąpi o godzinie 5:30 pm, a udział w nim wezmą wszyscy chętni, aż do wyczerpania miejsc.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!