Illinois: biuro gubernatora poinformowało, że J.B. Pritzker otrzymał pozytywny test na koronawirusa

0
180
Pritzker
Fot. WGN TV
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

We wtorek biuro Gubernatora J.B Pritzkera ogłosiło, że przeszedł pozytywny test na obecność COVID-19 i doświadcza łagodnych objawów. Pritzker wykonywał rutynowe badannie przesiewowe na koronawirusa. W zeszłym tygodniu Pritzker wziął udział w spotkaniu w Białym Domu z okazji uchwalenia dwupartyjnej ustawy o bezpieczeństwie broni, a następnie spędził drugą część tygodnia w Maine na spotkaniu Krajowego Stowarzyszenia Gubernatorów, po czym udał się na Florydę, by w sobotę wygłosić przemówienie na zbiórce pieniędzy dla stanowej Partii Demokratycznej.

Pritzker wycofał wiele swoich mandatów dotyczących covidowych restrykcji w ciągu ostatniego roku. Niektórzy zakwestionowali decyzję gubernatora w zeszłym tygodniu, aby zakończyć wymóg szczepień przeciwko koronawirusowi dla studentów i pracowników uczelni oraz zmniejszyć wymagania dotyczące testów dla nieszczepionych pracowników służby zdrowia w obszarach, gdzie wirus nie rozprzestrzenia się szybko.

Te decyzje zostały podjęte pomimo obaw o wzrost nowego podwariantu omicron, który jest najbardziej przenoszoną wersją wirusa, nawet wśród ludzi z ochroną immunologiczną od szczepionek lub niedawnego zakażenia.

W swoim wpisie na Twitterze Pritzker powiedział, że dzięki szczepionkom i lekom przeciwwirusowym, które mu przepisano, “znacznie szybciej wyzdrowieje” i podziękował tym, którzy życzyli mu zdrowia. Biuro podało, że Gubernatorowi  został przepisany lek przeciwwirusowy Paxlovid. Otrzymał on jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson w marcu w 2021 roku, a następnie dwie dawki przypominające.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!