Illinois: trująca roślina w ogrodzie, ucierpiał mężczyzna, który kosił trawnik

0
747
Fot. WCIA.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Mężczyzna z miejscowości Monticello, w stanie Illinois podczas koszenia trawy zatruł się niebezpieczną rośliną. Michael Leary powiedział, że nie doświadczył natychmiastowej reakcji, ale dzień po tym, jak został narażony na kontakt, zaczął zauważać plamy na czubkach swoich stóp. Następnie rozprzestrzeniły się one na całe ciało.

Rośliną, która zaszkodziła mężczyźnie był szczwół plamisty lub inaczej trująca cykuta (poison hemlock). Leary zgłosił się do lekarza, jednak żadne leki nie podziałały. Mężczyzna twierdzi, że w wyniku koszenia mógł mieć kontakt z rośliną nawet poprzez drogi oddechowe, oprócz swędzącej wysypki i plam na skórze, czuł się bardzo osłabiony’’.

“Przez kilka dni musiałem bardzo intensywnie myśleć nad tym, jak połączyć słowa w zdania’’ – powiedział Leary. Według Ryana Pankau, wykładowcy Uniwersytetu Illinois cykuta trująca jest bardzo podobna do koronki Królowej Anny, która jest znana jako “dzika marchew”. To dlatego, że obie rośliny mają obfite skupiska białych kwiatów na czubkach wysokich łodyg, różnica polega na tym, że trująca jemioła kwitnie teraz, podczas gdy dzika marchew kwitnie bliżej połowy lata.

Pankau stwierdził również, że trującą cykutę można łatwo rozpoznać po gładkich, purpurowo nakrapianych pustych łodygach i ostrym zapachu po zgnieceniu liści. Natomiast zmiażdżone liście dzikiej marchwi mają zapach podobny do marchwi, a jej łodygi są owłosione, zielone i nie są puste w środku.” Pankau twierdzi, że spożycie nawet najmniejszej ilości rośliny może być śmiertelne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!