Illinois: główna siedziba firmy Caterpillar Inc. zostanie przeniesiona do Teksasu

0
Fot. Dallas Morning News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

We wtorek przedstawiciele firmy Caterpillar Inc. ogłosili, że siedziba główna zostanie przeniesiona z obecnej lokalizacji w Deerfield, w północnych przedmieściach Chicago, do istniejącego biura firmy w Irving w stanie Teksas. 

Jak twierdzą przedstawiciele firmy, w Illinois znajduje się największe skupisko pracowników Caterpillar na świecie.
“Uważamy, że podjęcie tej decyzji leży w najlepszym interesie strategicznym firmy, ponieważ wspiera strategię rentownego wzrostu firmy Caterpillar, pomagając naszym klientom budować lepszy, bardziej zrównoważony świat” – powiedział prezes i dyrektor generalny Jim Umpleby.

Burmistrz Deerfield Daniel Shapiro wskazał, że główną przyczyną przeniesienia Caterpillar są czynniki ekonomiczne .”Tak to już jest” – powiedział. “W miarę wychodzenia z pandemii koronawirusa popyt na biura nie jest już taki, jak trzy lata temu. Ludzie nie chodzą do biur tak często, więc tak właśnie zachowuje się rynek”.

Jak powiedział Shapiro, opuszczenie budynku będzie następowało stopniowo przez dwa lata, co da czas na znalezienie nowych najemców na powierzchnię 100 tys.stópkwadratowych.

W swoim oświadczeniu gubernator J.B. Pritzker nazwał przeprowadzkę Caterpillar “rozczarowującą” i powiedział, że stan Illinois powiększa się o nowe małe firmy oraz duże i średnie korporacje.

“To rozczarowujące, że w ciągu najbliższych kilku lat Caterpillar przeniesie 240 pracowników z głównej siedziby w Deerfield, podczas gdy tak wiele firm będzie się tam pojawiać”- powiedział Gubernator Stanu Illinois J.B Pritzker

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!