Idaho: zatrzymano mężczyzn oskarżonych o próbę wszczęcia zamieszek, wśród nich osoba z Illinois

0
192
Fot. krem.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W sobotę obywatel stanu Illinois oraz 30 innych mężczyzn oskarżono o próbę wszczęcia zamieszek. Zamaskowanych podejrzanych zatrzymała policja w okolicach parku w miejscowości Coeur d’Alene na południu stanu Idaho. Podejrzani prawdopodobnie mieli zamiar wszcząć zamieszki w wydarzeniu z okazji Miesiąca Dumy LGBT+ (Pride Month).

Mężczyźni byli ukryci w ciężarówce U-Haul. Mężczyzn zatrzymała tamtejsza policja. ”Przyszli, żeby zrobić zamieszki w centrum miasta” – powiedział na konferencji prasowej Lee White, komendant policji w Coeur d’ Alene.

Wśród oskarżonych jest 23-letni Garret Joseph Garland z Illinois, który został powiązany z rasistowską i nacjonalistyczną grupą Frontu Patriotycznego (Patriot Front). Na podstawie zebranych dowodów, władze oznajmiły, że grupa planowała uderzyć w kilka miejsc w pobliżu centrum miasta. Policja znalazła w furgonetce sprzęt do tłumienia zamieszek w tym: jeden granat dymny, nagolenniki i tarcze. Ludzie w furgonetce mieli naszywki na ramionach i logo na czapkach, które wskazywało, że są członkami Frontu Patriotycznego.

Jak powiedział White, aresztowani pochodzili z co najmniej 11 stanów, w tym z Waszyngtonu, Oregonu, Teksasu, Utah, Kolorado, Dakoty Południowej, Illinois, Wyoming, Wirginii i Arkansas. Tylko jedna osoba pochodziła z Idaho.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!