Illinois: sąd orzekł, że władze Chicago bezprawnie nałożyły wysokie kary za brak samochodowego “stickera”

0
273
Sticker Mandat
Fot. CBS News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sąd apelacyjny Illinois orzekł w piątek, że władze Chicago bezprawnie nałożyły wysokie kary na niektórych mieszkańców miasta za brak naklejki (sticker) na pojazdy.

Adwokat Jacie Zolna, który reprezentuje trzy osoby w złożonym w sądzie apelacyjnym pozwie, powiedział, że decyzja temidy przygotowuje grunt pod możliwy pozew zbiorowy. Może on doprowadzić do tego, że władze Chicago będą musiały oddać setki milionów dolarów zmotoryzowanym mieszkańcom miasta. „Obecna burmistrz przyznała, że miasto jest uzależnione od dochodów z mandatów i że wzmacniają one budżet Chicago” – powiedział Zolna. 

Naklejka na auto w Chicago kosztuje 95 dolarów rocznie, a pieniądze przeznaczane są na utrzymanie dróg. Według prawa Illinois jej brak oznacza mandat w wysokości do 250 dolarów, ale władze Wietrznego Miasta naliczają dodatkowe kary, sięgające nawet 500 dolarów. Jak powiedział Jacie Zola, w przypadku jednego z jego klientów, miasto wystawiało mu dziesiątki mandatów za brak naklejki, dopóki opłaty i kary nie osiągnęły blisko 20 tysięcy dolarów. W związku z tym osoba ta musiała ogłosić upadłość finansową.

Trzech sędziów Sądu Apelacyjnego 1. Okręgu Illinois nie zgodził się, z zarządzeniami miasta o nakładaniu dodatkowych kar za niezapłacone mandaty, a związanymi z brakiem naklejek na auta i odesłał sprawę do rozpatrzenia do sądu okręgowego powiatu Cook w celu dalszego postępowania sądowego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!