Chicago: CPS poszerza dostęp do programu nauki zdalnej

0
122
Szkoła Chicago USA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zarząd Publicznych Szkół w Chicago (CPS) poszerza dostęp do programu nauki zdalnej, dla dzieci, które są w grupie wysokiego ryzyka zakażeniem COVID-19. Program ”Wirtualna Szkoła” jest dostępny od Sierpnia 2021 roku, kiedy uczniowie wracali do nauki w szkołach po raz pierwszy w trakcie pandemii. Ma on na celu zapobieganie zarażaniem się infekcjami dla osób o obniżonej odporności, które borykają się chorobami przewlekłymi. CPS ogłosiło, że łagodzi wytyczne do przyjęć do programu wirtualnego na jesień oraz zwiększa dostęp do bardziej zaawansowanych zajęć. Rodzice są wdzięczni za powstanie programu, ponieważ byli w stanie zmmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa – podaje Chicago Tribune. ”Myślę, że jest to dobre rozwiązanie dla dzieci w grupie wysokiego ryzyka oraz dla tych z problemami społecznymi” – powiedziała Babcia 5 latki o imieniu Alaina, która uczestniczy w ”Wirtualnej Szkole”. 

Do wirtualnego nauczania od przedszkola do 12 klasy kwalifikowali się uczniowie z białaczką, rozszczepem kręgosłupa i mukowizcydozą. Dzieci z astmą, cukrzycą, chorobami serca lub innymi schorzeniami mogły zostać przyjęte, jeśli ich frekwencja ucierpiała w poprzednim roku.

Do programu 2022/2023 można zaaplikować do 1 lipca 2022 roku. Uczeń musi posiadać udokumentowane schorzenie w Indywidualnym Programie Nauczania lub planie 504 oraz zlecenie od lekarza do nauki zdalnej.

Uczniowe, którzy uczą się w tym systemie,w tym roku szkolnym, aby kontynuować są obligowani do kolejnej aplikacji na następny rok. Lista przyjętych zostanie ogłoszona do 15 lipca 2022 roku. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!