Chicago – Miesiąc Zdrowia Psychicznego: kampania CPS do uczniów chicagowskich szkół

0
280
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zarząd Szkół Publicznych w Chicago (CPS) ogłosił we wtorek rozpoczęcie kampanii ”Please Stay”, zapobiegającej samobójstwom i propagującą dbanie o zdrowie psychiczne w ramach maja jako Miesiąca Zdrowia Psychicznego.

Kampania skierowana jest do uczniów od 7 do 12 klasy. Zarząd, w tym szkolni doradcy, mają rozmawiać z uczniami o tym jak dbać o swoje zdrowie psychiczne oraz gdzie szukać pomocy. Kampania zawiera 3-minutowy spot, który ma być emitowany w szkolnych klasach. Nauczyciele otrzymują także odpowiednie instrukcje oraz narzędzia do przeprowadzenia projektu w szkołach. 

Według danych Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz Systemu nadzoru nad zachowaniem młodzieży (YRBSS) 38% uczniów szkół zgłosiło problemy z depresją, a 17 % mówi o tendencjach samobójczych. ”Pandemia tylko podniosła ryzyko” -mówi Michael Roy kierownik zespołu szkoleniowego i prewencyjnego biura CPS zajmującego się ochroną uczniów.

Poza kampanią CPS zawarł umowę ze Związkiem Nauczycielskim w Chicago w 2019 r., przewiduje ona zatrudnienie pracownika socjalnego w każdej szkole publicznej do roku szkolnego 2023-24. CPS podał, że jego budżet na nadchodzący rok szkolny przewiduje stanowiska dla  623 pracowników socjalnych i 117 doradców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!