Illinois: gubernator o nowych wytycznych dot. COVID-19

0
629
Pritzker
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

J.B. Pritzker powiedział, że nowe federalne wytyczne dotyczące COVID-19, opublikowane w piątek, pozwolą na zniesienie zarządzenia o obowiązkowym noszeniu maseczek w szkołach Illinois już w poniedziałek. 

Gubernator naszego stanu wyraził jednocześnie zadowolenie z decyzji Sądu Najwyższego Illinois, który wcześniej tego samego dnia, odesłał sprawę kwestionującą zarządzenie J.B. Pritzkera o konieczności zasłaniania twarzy w placówkach edukacyjnych, z powrotem do sądu niższej instancji. Sąd Najwyższy odmówił rozpatrzenia apelacji uznając, że nakaz sędziego ze Springfield już nie obowiązuje.

 „… Mogę powiedzieć, że ponieważ CDC zaleciło, aby maski były noszone tylko w obszarach o wysokim poziomie transmisji koronawirusa, to od poniedziałku, władze Illinois planują zniesienie zarządzenia w tej kwestii.” – powiedział Pritzker. 

Od piątku Centra Kontroli i Prewencji Chorób nie nakazują już noszenia masek w pomieszczeniach w większości miejsc, w tym w szkołach i na obszarach, w których możliwość zachorowania na COVID-19 jest „niskie” lub „średnie”.

Obecnie ponad trzy czwarte powiatów w Illinois i cały obszar Chicago należy do kategorii „niskiej”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!