Ukraina – ciężkie bombardowania Charkowa i Kijowa

0
511
Fot. Twitter: NEXTA
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rosyjskie wojska ponownie bombardują Kijów. Wcześniej pociski spadały też na drugie co do wielkości miasto w Ukrainie – Charków. Negocjacje w sprawie zawieszenia broni zakończyły się bez konkretnego rezultatu.

Według władz w Charkowie w intensywnym ostrzale osiedli mieszkaniowych miało zginąć co najmniej 11 osób, a kilkadziesiąt osób zostało rannych. Rosjanie atakowali co najmniej trzy dzielnice, gdzie znajdują się liczne bloki mieszkalne, nie ma za to celów wojskowych. Zachodnie media informują, że według ekspertów, filmy z bombardowań wskazują, że Rosja mogła użyć zakazanej międzynarodowymi konwencjami amunicji kasetowej.

Wieczorem Rosjanie rozpoczęli też ostrzał Kijowa, choć szczegóły nie są jeszcze znane. Ukraińcy twierdzą, ze na miasto miał spaść m.in. potężny pocisk Iskander.

Prezydent Ukrainy tymczasem podpisał wniosek o przyjęcie jego kraju do Unii Europejskiej. “Ukraina prosi o wstąpienie do Unii na podstawie specjalnej procedury. My Ukraińcy będziemy wdzięczni za szybką i pozytywną decyzję” – mówił premier Ukrainy Denys Szmyhal. Dokument ma wkrótce trafić do Brukseli.

ONZ tymczasem szacuje, że z Ukrainy w ostatnich dniach wyjechało już pół miliona uchodźców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!