Illinois – sąd: orzeczenie ws. zniesienia obowiązku noszenia masek w klasach szkolnych

0
668
maska maseczka
Fot. Pew Research Center
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Setki uczniów w wielu dystryktach szkolnych Illinois mogą zostać już wkrótce zwolnione z obowiązku noszenia masek w klasach. Orzeczenie w tej kwestii wydała sędzia powiatu Sangamon, Raylene Grischow. Według niej, zarządzenia J.B. Pritzkera dotyczące zaostrzonych przepisów sanitarnych w związku z pandemią COVID-19, były nielegalne.

W swoim orzeczeniu sędzia opowiedziała się po stronie rodziców, domagających się przeprowadzenia należytego procesu ustawodawczego i zaznaczyła, że „Departament Zdrowia Publicznego w Illinois jest prawnie ograniczony do delegowania swoich uprawnień wyłącznie do certyfikowanych lokalnych wydziałów zdrowia i nie został upoważniony przez ustawodawcę do delegowania jakichkolwiek swoich uprawnień do jakiegokolwiek innego organu rządowego, w tym okręgów szkolnych”.

Decyzja Raylene Grischow, o wstrzymaniu nakazów wykonawczych gubernatora dotyczących noszenia masek i kwarantanny w szkołach jest tymczasowa.

J.B. Pritzker oświadczył, że zwrócił się już do biura prokuratora generalnego Illinois o natychmiastowe odwołanie się od decyzji sądu powiatu Sangamon.

Orzeczenie sędzi Raylene Grischow dotyczy tylko tych okręgów szkolnych, których rodzice uczniów złożyli pozwy do sądu. Rodzice uczniów z innych dystryktów edukacyjnych, jeśli chcą aby ich okręgi szkolne zostały uwzględnione w sprawie, muszą dołączyć się do pozwu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!