Rada Edukacyjna Illinois: czas kwarantanny dla uczniów i nauczycieli skrócony o połowę

0
341
Stanowa Rada Edukacyjna
Fot. ISBE
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rada Edukacyjna Illinois poinformowała we wtorek, że skraca o połowę, z 10 do pięciu dni, zalecany czas kwarantanny dla uczniów i nauczycieli, których wyniki testów na COVID-19 dały wynik pozytywny. W ten sposób rada dostosowuje się do nowych wytycznych federalnej agencji Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Zaktualizowane zalecenia stanowej Rady Edukacyjnej dotyczą wszystkich szkół publicznych i prywatnych.

Wytyczne mówią, że uczniowie i pracownicy szkoły, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19, niezależnie od statusu szczepienia, muszą pozostać w domu przez co najmniej pięć dni, a maksymalnie do 10 dni, od pojawienia się pierwszych objawów zakażenia lub daty wykonanego pozytywnego testu, w przypadku osób, które chorobę przechodzą bezobjawowo. Ponadto uczniowie i pracownicy, którzy uzyskali pozytywny wynik testu, muszą nosić maski przez kolejne pięć dni po powrocie do szkoły. Osoby mogą wrócić do szkoły po pięciu dniach, jeśli przechodziły chorobę bezobjawowo lub nie mają gorączki, biegunki i wymiotów, a inne objawy uległy poprawie w okresie ostatnich 24 godzin.

Liderzy dwóch największych związków zawodowych nauczycieli w Illinois powiedzieli, że nie zostali powiadomieni przez stanową Radę Edukacyjną, ani departament zdrowia, o nowych zaleceniach CDC, które zaczną obowiązywać w szkołach w Illinois.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!