Park Ridge: pozew przeciwko okręgowi szkolnemu ws. przymusowej kwarantanny dla dzieci

0
563
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Były kandydat w wyborach na burmistrza Park Ridge złożył pozew do sądu przeciwko lokalnemu okręgowi szkolnemu (Park Ridge-Niles 64) i kuratorowi Ericowi Olsonowi, po tym jak władze dystryktu nakazały jego dzieciom poddanie się kwarantannie po powrocie z zagranicznych wakacji we Włoszech.

Adwokat Lucas Fuksa i jego żona Daniela twierdzą, że okręg nie miał prawa, aby wymagać od uczniów poddania się kwarantannie w ramach planu reagowania na COVID -19.

Pozew ma na celu wydanie zakazu dystryktowi zmuszania uczniów do poddania się kwarantannie bez nakazu sędziego.

Lucas Fuksa powołuje się na fragment ustawy Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois , który stanowi, że „żadnej osobie lub grupie osób nie można nakazać poddania się kwarantannie bez zgody tej osoby lub grupy lub nakazu sądowego, chyba że lokalny wydział zdrowia uważa, że konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań w celu ochrony społeczeństwa”.

Pozew twierdzi, że Fuksowie przed powrotem do Stanów Zjednoczonych zostali poinformowani przez pielęgniarkę z okręgu szkolnego, że kwarantanna jest zalecana przez Dystrykt 64, ale „nie jest obowiązkowa”.

Wszyscy członkowie rodziny Fuksa po powrocie z Włoch uzyskali negatywny wynik testu na obecność COVID-19.

Rzecznik 64 okręgu szkolnego Park Ridge-Niles Nick Shepkowski odmówił komentarza w sprawie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!