Illinois: rekordowa sprzedaż marihuany rekreacyjnej

0
357
Marihuana rekreacyjna Illinois Chicago
Fot. marijuanastocks.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Sprzedaż marihuany rekreacyjnej w stanie Illinois osiągnęła w lipcu rekordową wartość 128 milionów dolarów. To o 10 procent więcej od najlepszego wyniku w maju, kiedy to poziom sprzedaży konopii indyjskich wyniósł 116,4 miliona dolarów. Według ekspertów do ustanowienia rekordu przyczynił się czterodniowy festiwal muzyczny Lollapalooza. Występy artystów w Grant Park obejrzało około 400 tysięcy osób. Sprzedaż marihuany w pobliskich sklepach w dzielnicach River North i West Loop wzrosła w tym okresie aż o 50 procent. 

Jak wynika z miesięcznego raportu Departamentu Regulacji Finansowych i Zawodowych stanu Illinois, od początku roku do 30 czerwca, do kasy stanu z racji pobranych podatków od sprzedaży konopii indyjskich wpłynęły 753 miliony dolarów, to więcej niż w całym ubiegłym roku.

W lipcu 110 sklepów w Illinois sprzedało rekordową liczbę 2,8 miliona produktów z zawartością marihuany. Mieszkańcy naszego stanu stanu wydali około 85 milionów dolarów, a osoby spoza Illinois ponad 42 miliony dolarów.

Sprzedaż marihuana rekreacyjnej w Illinois zalegalizowano w styczniu 2020 roku. Łączna sprzedaż konopii indyjskich osiągnęła w zeszłym roku ponad miliard dolarów. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!