Illinois: J.B. Pritzker wystartuje w przyszłorocznych wyborach na gubernatora

1
595
Pritzker
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

J.B. Pritzker ogłosił oficjalnie, że wystartuje w przyszłorocznych wyborach na gubernatora Illinois. O swojej decyzji poinformował na Twitterze. Multimiliarder już w marcu zgromadził na swoim koncie wyborczym ponad 35 milionów dolarów. 56-letni J.B. Pritzker chce oprzeć starania o reelekcję na podkreśleniu swoich sukcesów z pierwszej kadencji, w tym: wprowadzenia w życie minimalnej stawki wynagrodzenia za pracę w wysokości 15 dolarów za godzinę, planu naprawy i rozbudowy infrastruktury stanu, legalizacji sprzedaży marihuany rekreacyjnej i podwyższenia notowań Illinois przez agencje ratingowe.

Jego przyszli przeciwnicy, jak podkreślają obserwatorzy sceny politycznej naszego stanu, będą koncentrować się na ich zdaniem, niezdecydowanym działaniu gubernatora podczas trwania pandemii koronawirusa, bałaganem administracyjnym w kwestii wypłat zasiłków dla bezrobotnych oraz przypadkami zgonów na COVID-19 w domach opieki nad weteranami, prowadzonymi przez władze Illinois.     

Jak dotychczas do walki o nominację z ramienia partii republikańskiej swoje kandydatury zgłosili m.in.: senator stanu Darren Bailey z Xenia, były senator stanu Paul Schimpf z Waterloo i biznesmen Gary Rabine.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!