Waukegan: udany protest ws. zmiany nazwy szkoły

3
256
Waukegan szkoła
Fot. Chicago Tribune/Waukegan District 60

Po protestach ludności pochodzenia latynoskiego, Rada Edukacyjna Waukegan na północnych przedmieściach Chicago, zadecydowała, że szkoła Thomas Jefferson Middle School nie będzie nosiła imienia Baracka i Michelle Obamów. Powodem sprzeciwu zmiany patrona placówki była polityka imigracyjna byłego prezydenta USA.

Rada Edukacyjna Waukegan zdecydowała, że szkoła będzie nosić nazwę John Lewis Middle School, na cześć zmarłego w lipcu 2020 roku, aktywisty społecznego i kongresmena z Georgii, Johna Lewisa. Rada Edukacyjna Waukegan podjęła także decyzję o zmianie nazwy drugiej szkoły w tym mieście Daniel Webster Middle School na Edith Smith Middle School, lokalnej działaczki społecznej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

3 KOMENTARZE

  1. No tak, te tysiąc nielegalnych imigrantów wydalane każdego dnia przez Obamę w czasie 8 lat jego kadencji nie wyglada za dobrze dla kogoś, kto chce nieograniczonej i niekontrolowanej imigracji.
    Republikanie powinni dać mu za to medal i wybrać go na trzecią, czwartą i piątą kadencje… tymczasem taki polonijny autorytet jak pan policjant Marcin Vogel nazywa Obamę uprzejmie “pierwszym muzułmańskim prezydentem USA” i wypomina mu bycie Husseinem.
    Ludziom nie dogodzisz…

  2. Swoja drogą gratuluję – bez sarkazmu – trzeźwości osądu młodzieży wspomnianej szkoły.
    W takiej Wolsce “z inicjatywy młodzieży” oraz “na ochotnika” szkoła już dawno przybrałaby imię “Jana Pawła II Wielkiego Świętego Obrońcy Westerplatte, Powstańca Warszawskiego oraz Żołnierza Wyklętego”.

  3. Wniosek jest jeden. Dla obecnego amerykańskiego komuno-faszysmu nawet Obama jest mało radykalny. Tylko naiwny może twierdzić, że była to oddolna inicjatywa Latynosów. Takie wydarzenia są sterowane przez antyamerykańskie grupy, które dysponują obecnie w USA dużymi możliwościami. I jeszcze jedno. Wszyscy “miłośnicy” nielegalnej imigracji i ci którzy głosowali na Bidena i demokratów powinni obowiązkowo przyjąć do swojego domu przynajmniej dwoje dzieci albo jedną rodzinę nielegalnych imigrantów i zapewnić im utrzymanie. W ten sposób pomogą Bidenowi i jego administracji rozwiązać problem który stworzyli. Głosowanie powinno pociągać za sobą konsekwencje w życiu. Przynajmniej w IL nie powinno być problemów z identyfikacją takich ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!