Kenosha: w styczniu ruszy proces sądowy 17-latka z Illinois

0
700
Kyle Rittenhouse
Fot. Antioch Police Department/
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

17-letni Kyle Rittenhouse oskarżony o zabicie dwóch osób i ranienie trzeciej podczas protestu w Wisconsin będzie miał proces. Loren Keating komisarz Sądu Okręgowego Powiatu Kenosha orzekł w czwartek, że jest wystarczająco dużo dowodów uzasadniających rozpoczęcie procesu nastolatka.

Rozprawa wstępna odbyła się w czwartek za pośrednictwem wideokonferencji. Nastolatkowi postawiono zarzuty zabicia dwóch osób oraz ranienia trzeciej podczas protestów, które miały miejsce po zastrzeleniu Jacoba Blake’a przez policję w Kenoshy. Jest również oskarżony o posiadanie broni przed skończeniem 18 lat. 

Loren Keating odrzucił odrzucił również dzisiaj prośbę obrony o oddalenie dwóch z sześciu zarzutów przeciwko Rittenhouse’owi związanych z posiadaniem broni przez osobę poniżej 18 roku życia oraz  przestępstwa polegającego na lekkomyślnym narażaniu bezpieczeństwa publicznego przy użyciu broni.  

Rittenhouse został zwolniony z aresztu po wpłaceniu 2 milionów dolarów kaucji na początku tego miesiąca. Zostanie postawiony w stan oskarżenia 5 stycznia w Sądzie Okręgowym Hrabstwa Kenosha.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!