Chicago: pomoc finansowa dla mieszkańców przedmieść

Wiadomości Chicago

0
Pomoc finansowa dla mieszkańców przedmieść Chicago
Fot. CookCountyIL.gov

Prezydent Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle ogłosiła nowy program pomocy finansowej osobom zamieszkałym na przedmieściach Chicago – “COVID-19 Recovery Cash Assistance Program”. 2,1 miliona dolarów pochodzi z federalnych funduszy tarczy antykryzysowej CARES Act. Pieniądze mają trafić do właścicieli małych biznesów i osób indywidualnych. Pomoc, w wysokości 600 dolarów, otrzyma 3 tysiące mieszkańców powiatu Cook. Program rusza w przyszłym tygodniu.

Osoba ubiegająca się o pomoc finansową musi mieszkać na przedmieściach Chicago i posiadać ważny dokument tożsamości. Musi także przedstawić dowód świadczący o trudnościach finansowych, które wynikły z powodu wybuchu pandemii np. pismo od pracodawcy o utracie pracy, wysłanie na przymusowy urlop czy konieczność opieki nad osobami chorymi lub dziećmi.

Ostatnim kryterium, które należy spełnić to przedstawienie dokumentu potwierdzającego wysokość zarobków w rodzinie. Według wymagań kwalifikacyjnych, w przypadku 4-osobowej rodziny dochód nie może przekraczać 65,5 tysiąca dolarów.  

Więcej informacji można znaleźć na stronie powiatu Cook pod adresem:

www.cookcountyil.gov/service/covid-19-recovery-resident-cash assistance-program.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!