Illinois: Gwardia Narodowa w stanie gotowości – w oczekiwaniu na decyzję Prokuratora Generalnego ws. śmierci Breonny Taylor

0
mbs news
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

J.B. Pritzker postawił żołnierzy Gwardii Narodowej Illinois w stan najwyższej gotowości. Decyzja ma związek z przewidywanym ogłoszeniem dzisiaj decyzji Prokuratora Generalnego Kentucky Daniela Camerona o postawieniu zarzutów policjantom odpowiedzialnym za śmierć czarnoskórej Breonny Taylor. We wtorek Greg Fischer burmistrz Louisville, miasta gdzie w marcu doszło do tragedii, ogłosił wprowadzenie stanu wyjątkowego. 

Breonna Taylor zginęła w swoim mieszkaniu podczas wymiany ognia pomiędzy policjantami, a jej narzeczonym, domniemanym handlarzem narkotyków. Mężczyzna twierdził, że pomylił funkcjonariuszy z włamywaczami. Podczas strzelaniny ranny został także jeden policjant. 

W ubiegłym tygodniu, władze Louisville zgodziły się na wypłatę odszkodowania w wysokości 12 milionów dolarów rodzinie Breonny Taylor i zobowiązały się do przeprowadzenia reform w departamencie policji.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na ulicach Chicago J.B. Pritzker spotkał się we wtorek z burmistrz Lori Lightfoot. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!