Holandia: program dla najbiedniejszych “Po prostu daj pieniądze”

0
Fot. Wise
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Holandii rozpoczęła się realizacja pilotażowego programu dla najbiedniejszych rodzin “Po prostu daj pieniądze”. Rodziny te przez dwa lata będą dostawać 150 euro miesięcznie bez żadnych warunków. Uniwersytet Nauk Stosowanych w Amsterdamie, który prowadzi badanie, chce sprawdzić czy kwota ta przyczyni się do poprawy sytuacji tych rodzin. 

Program prowadzony w trzech gminach – Amsterdamie, Zaanstad i Tilburgu – obejmuje 600 rodzin, które korzystają z opieki społecznej. Często są to rodziny niepełne, bezrobotne, z problemami psychicznymi i zdrowotnymi, którym na koniec miesiąca brakuje 150 euro. Teraz tę kwotę będą dostawać przez dwa lata i mogą z nią zrobić co chcą. Naukowcy chcą sprawdzić, czy i w jaki sposób sytuacja tych rodzin się poprawi. Liczą na to, że zmniejszenie stresu związanego z brakiem pieniędzy, pobudzi uczestników programu do troski o zdrowie, zachęci do szukania pracy, zmniejszy izolację społeczną.

Wyniki badań będą znane za trzy lata. Jeśli program okaże się sukcesem, może zostać wprowadzony przez gminy na szerszą skalę. Podobne badania nad ubóstwem prowadzą Kanada i kraje skandynawskie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!