Poważna awaria sieci energetycznej na Bałkanach

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina oraz duża część adriatyckiego wybrzeża Chorwacji, a także Albanii nadal bez prądu. To efekt poważnej awarii sieci energetycznej na Bałkanach wywołanej przez wysokie temperatury przekraczające 40 stopni Celsjusza. 

„Prawie całe terytorium Czarnogóry jest pozbawione prądu z powodu awarii sieci” – informuje krajowy dystrybutor CEDIS na swojej stronie na Facebooku. Od godzin południowych bez elektryczności pozostają również Sarajewo, Banja Luka i Mostar w Bośni. Lokalne media donoszą o przerwach w dostawie prądu w całej Bośni.

Chorwacki operator energetyczny HEP stwierdziło w oświadczeniu, że brak prądu w niektórych częściach kraju jest spowodowany „międzynarodowymi zakłóceniami, które dotknęły kilku krajów”.

„Prowadzimy analizę sytuacji z operatorami systemów w sąsiednich krajach w celu ustalenia przyczyny” – czytamy w oświadczeniu.
Przerwy w dostawie elektryczności odnotowano również w Albanii, gdzie bez prądu pozostaje Tirana. Miejscowe media twierdzą, że przyczyną jest awaria stacji transformatorowej w Czarnogórze.

O awarii informuje również ambasada Polski w Chorwacji:

„Z powodu braku prądu nie działa sygnalizacja świetlna, co powoduje utrudnienia w ruchu. Prosimy o stosowanie się do komunikatów lokalnych służb i zachowanie ostrożności” – podkreślono we wpisie w mediach społecznościowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!