Orbán ostro o Europejskiej Partii Ludowej

0
Fot. Hungary Today
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Węgierski premier w niezwykle ostrych słowach zaatakował przywódcę Europejskiej Partii Ludowej Manfreda Webera. Z kontekstu rozmowy wynika, że ma żal o nakładanie kolejnych unijnych kar na Węgry między innymi za łamanie praworządności.

Viktor Orbán tradycyjnie spotkał się z dziennikarzem węgierskiego, państwowego Radia Kossuth. Pytany o ostatnie sankcje, jakie przed kilkunastoma dniami dotknęły Węgry przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej zaatakował w niezwykle ostry sposób szefa największej frakcji w europarlamencie.

“Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Manfred Weber jest starym i najgorszym wrogiem Węgier, Ursula von der Leyen jest w porównaniu z nim taką ministrantką w kościele” – powiedział Viktor Orbán.

Węgierski premier wskazał także najważniejsze zadania nadchodzącej węgierskiej prezydencji spośród priorytetów jakie w tym tygodniu oficjalnie zaprezentowano. Orbán powiedział, że chciałby przyspieszyć członkostwo Serbii w Unii, zmniejszać obciążenia podatkowe w Europie, wspierać rodziny a także konkurencyjność europejskiej gospodarki.

Węgry obejmą przewodnictwo w Unii Europejskiej od pierwszego lipca. Swoją prezydencję będą promować kontrowersyjnym hasłem “Make Europe great again”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!