Rozpoczyna się 77. festiwal w Cannes

0
Fot. thedailyguardian.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

We Francji rozpoczyna się festiwal w Cannes – największa filmowa impreza na świecie. O główną nagrodę, czyli Złotą Palmę, powalczą 22 filmy, w tym polska koprodukcja. Są jednak obawy, że tegoroczny festiwal będzie przebiegał w cieniu afer obyczajowych ujawnianych od kilku dni przez francuskie media. 

77. festiwal w Cannes zainauguruje wieczorna gala, podczas której honorową Złotą Palmę za całokształt twórczości otrzyma amerykańska aktorka Meryl Streep. Potem odbędzie się premierowy pokaz komedii „The Second Act”, w reżyserii francuskiego mistrza absurdu Quentina Dupieux. 

Jutro rozpocznie się walka o Złotą Palmę. Wśród faworytów jest oczekiwany od 40 lat film Francisa Forda Coppoli “Megalopolis”. W konkursie znalazła się też polska-szwedzko-duńska koprodukcja „Dziewczyna z igłą”, ze zdjęciami polskiego operatora Michała Dymka.

Filmowa rywalizacja jest jednak na drugim planie. Uwaga obserwatorów skupiona jest na ostatnich rewelacjach dotyczących afer obyczajowych we francuskiej branży filmowej. Znany był już przypadek aktora Gerarda Depardieu, ale teraz pojawiły się poważne oskarżenia pod adresem dwóch znanych producentów i szefa Narodowego Centrum Kinematografii. Niektóre media twierdzą, że wkrótce wypłynie lista z nazwiskami 10 znanych aktorów i filmowców zamieszanych w skandale seksualne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!