Ukraina – Jens Stoltenberg – dostawy broni są już w drodze

0
Fot. NATO.int
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jens Stoltenberg zapowiedział, że zwiększone dostawy broni dla Ukrainy są już w drodze. Sekretarz generalny NATO przebywa w Kijowie. Spotkał się tam z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Jens Stoltenberg na wspólnej konferencji z ukraińskim przywódcą zaznaczył, że to kraje NATO są głównym dostawcą broni dla walczącej Ukrainy. Jednocześnie podkreślił, że poważne przerwy w dostawach poważnie odbiły się na sytuacji na froncie. To się zmieni – obiecał sekretarz generalny Sojuszu. Jak mówił, Rosjanie dominowali od miesięcy nad Ukrainą pod względem amunicji. To powodowało, że Ukraińcy mogli zestrzelić mniej rosyjskich rakiet i dronów, ale też, że Rosjanie przesuwali się naprzód na froncie. Jens Stoltenberg podkreślił, że nie jest za późno, aby Ukraina zwyciężyła. Dalsze wsparcie jest już w drodze – zaznaczył sekretarz NATO.

Sekretarz generalny NATO przypomniał, że USA zatwierdziły nowy, duży pakiet zapewniający pomoc o wartości ponad 60 miliardów dolarów. Jak dodał, obejmie on amunicję do obrony powietrznej i artylerii. Jak dodał, Wielka Brytania także ogłosiła największą dostawę, obejmującą dziesiątki łodzi bojowych, setki pojazdów, tysiące rakiet i miliony sztuk amunicji. Niemcy zaś, jak dodał, dostarczą dodatkowy system Patriot.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!