Państwo Islamskie grozi atakami na miasta, w których odbędą się ćwierćfinały LM

0
Fot. Times Now
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Państwo Islamskie opublikowało grafiki, w których wezwało między innymi do przeprowadzenia ataków na stadiony w Paryżu, Londynie i Madrycie. Tam dziś i jutro odbywają się ćwierćfinały piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Podwyższenie środków bezpieczeństwa zapowiedziały hiszpańskie i brytyjskie władze. Francuskie władze zwiększyły już ochronę antyterrorystyczną przed paryskim stadionem Parc des Princes, gdzie jutro zostanie rozegrany jutro ćwierćfinał piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Mecz Paris Saint-Germain – Barcelona zostanie rozegrany pod szczególnym nadzorem.

“Prefekt policji znacząco zwiększył środki bezpieczeństwa. Służby kontrwywiadu są szczególnie zmobilizowane” – poinformował szef francuskiego MSW Gerald Darmanin.

Zapewnił, że jest w kontakcie z władzami Madrytu i Londynu.

“Rozmawialiśmy już z naszym partnerami. Poprosiłem o przekazanie naszych informacji służbom w krajach, które goszczą mecze ćwierćfinałowe” – przekazał szef MSW.

Gerald Darmanin zaapelował, by nie ulec ani dać się oszukać propagandzie islamistów. Oprócz wezwań do przeprowadzenia ataków na czterech stadionach, na których odbędą się ćwierćfinałowe mecze Ligi Mistrzów, terroryści zagrozili powtórzeniem ataków z 2015 roku na stadion narodowy w Paryżu.

Na razie nie wiadomo, ilu francuskich policjantów i pracowników ochrony zostanie zmobilizowanych do ochrony meczu w stolicy. W przeszłości w podobnych sytuacjach było ich około trzech tysięcy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!