Ukraina wzywa polski rząd do odblokowania przejść granicznych

1
Fot. Facebook: Protest Rolników
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rzecznik ukraińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Ołeh Nikołenko wezwał polskie władze do odblokowania przejść na granicy polsko-ukraińskiej. Protestują tam polscy rolnicy.


Rzecznik MSZ napisał na Facebooku, że blokada granicy nie ma żadnego uzasadnienia.”Działania polskich protestujących i niektórych radykalnych polskich polityków podważają gospodarkę Ukrainy i jej odporność na rosyjską agresję” – napisał rzecznik dodając, że granica między Polską a Ukrainą “nie powinna być zakładnikiem jakichkolwiek interesów politycznych”. “Uważamy za niedopuszczalną agresywną postawę protestujących wobec Ukraińców i ukraińskich towarów przekraczających polsko-ukraińską granicę” – napisał Ołeh Nikołenko dodając, że celem blokady przejść granicznych jest “sprowokowanie dalszego pogorszenia stosunków dwustronnych”.


Rolnicy protestujący przeciwko napływowi towarów z Ukrainy do Polski i polityce klimatycznej Unii Europejskiej blokują polsko-ukraińskie przejścia graniczne w Dorohusku, Dołhobyczowie, Zosinie, Medyce i Korczowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Piszę z Polski, i żaden towar z ukrainy nie wjedzie. Pomagamy Ukraińcom a nie korporacjom. W Ukrainie nie ma prywatnego rolnictwa nie ma też praktycznie ukraińskiego kapitału. więc pomoagamy ludzim a nie korporacjom. korporacje są sper tylko one podatków nie płacą aniw Ukrainie ani w polsce stąd też protest.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!