Kwestia reparacji zamknięta?

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Politycy Prawa i Sprawiedliwości krytycznie odnieśli się do wypowiedzi premiera Donalda Tuska, dotyczącej reparacji od Niemiec. Podczas wczorajszej wizyty w Berlinie szef rządu zaznaczył, że w sensie formalnym, prawnym, międzynarodowym, kwestia reparacji została zamknięta wiele lat temu.


Zdaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, stanowisko premiera Donalda Tuska godzi w interesy Polski. “Niemcy niestety w relacji z Polakami się nie zmieniły, a Donald Tusk się w to wpisuje” – powiedział Jarosław Kaczyński. “To skrajnie szkodliwe, haniebne, a do tego to także przestępstwo z punktu widzenia polskiego kodeksu karnego” – dodał prezes PiS.


Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk powiedział, że sprawa reparacji nie jest zamknięta. “Stan prawny i polityczny jest jasny. Polskie społeczeństwo chce, żeby ta sprawa była uregulowana” – mówił poseł.


Temat reparacji podjął rząd Mateusza Morawieckiego. W przygotowanym w tym celu raporcie wycenił straty Polski za niemieckie szkody z II wojny światowej na ponad 6 bilionów 220 miliardów złotych. Tych środków do tej pory nie udało się pozyskać od Niemiec.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!