Eurostat – Polska na drugim miejscu w UE jeśli chodzi o niskie bezrobocie

0
Eurostat
Fot. aleBank.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Polska na drugim miejscu w Unii Europejskiej jeśli chodzi o niskie bezrobocie. Z danych opublikowanych przez urząd statystyczny Eurostat wynika, że we wrześniu bez pracy w Polsce było 2,8 procent obywateli. Te dane różnią się od tych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. Według GUS-u bezrobocie we wrześniu w Polsce wyniosło 5 procent. 

Eurostat podaje, że najlepsza sytuacja na rynku pracy w Unii jest w Czechach, gdzie bezrobotnych było 2,7 procent obywateli. Za Czechami ex aequo z Polską jest Malta z bezrobociem wyższym o 0,1 punktu procentowego. Podium uzupełniają Niemcy z 3-procentowym bezrobociem. 

Według danych Eurostatu bezrobocie w Polsce od kilku miesięcy utrzymuje się na niezmienionym poziomie, a w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku spadło o 0,2 punktu procentowego. 

Najgorzej w Unii pod tym względem jest w Hiszpanii, gdzie bezrobocie wyniosło we wrześniu 12 procent i w Grecji – 10 procent. To jedyne kraje we Wspólnocie z dwucyfrowym bezrobociem. 

Unijna średnia to 6 procent – ponad 13 milionów bezrobotnych. Natomiast bezrobocie w strefie euro we wrześniu było o pół punktu procentowego wyższe.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!