Francja: ponad sto antysemickich incydentów po atakach Hamasu na Izrael

1
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

We Francji od ataków Hamasu na Izrael w ubiegłym tygodniu odnotowano około stu antysemickich incydentów – informuje francuskie MSW. Władze podkreślają jednocześnie, że nie ma na razie przesłanek o możliwych atakach terrorystycznych wymierzonych w społeczność żydowską we Francji. Francja wprowadza zakaz propalestyńskich demonstracji. Francuskie władze uznały, że tego typu zgromadzenia stanowią zagrożenie dla porządku publicznego.

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin powiedział na antenie radia France Inter, że odnotowane incydenty to w większości przypadki malowania antysemickich haseł i swastyk, wezwania do “intifady” – czyli do zbrojnego powstania przeciwko Izraelowi – oraz obelgi pod adresem Żydów. “Są też poważniejsze akty. Zatrzymano osoby z bronią białą przed synagogami i szkołami. Widzieliśmy też drona z kamerą, który latał nad dziedzińcem żydowskiego miejsca kultu” – poinformował Darmanin. Dodał, że 24 osoby zostały już zatrzymane. MSW walczy też z falą antysemickich wpisów w mediach społecznościowych. “Mamy ponad dwa tysiące zgłoszeń. To zdecydowanie więcej niż normalna średnia” – wskazał szef MSW.

Francuskie władze zapewniają, że nie wykryły na razie działań grup terrorystycznych. W mediach pojawiają się jednak wypowiedzi przedstawicieli wywiadu, które ostrzegają przed atakami tak zwanych “samotnych wilków” broniących Palestyny. Od soboty w całym kraju rozmieszczono ponad 10 tysięcy policjantów i żandarmów, aby chronić synagogi i inne miejsca związane ze społecznością żydowską.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. U nas niech zwroca uwage na tutejszych lobuzow politycznych- wczoraj jeden z nich nadajac z Mar A Lago besztal Izrael wychwalajac Hamas, do tego stopnia ze dzisiaj izraelski minister opierdzielil go jak bura suke.
    Oczywiscie MAGA jihad milczy, udaja ze nie widza, nie slysza co ich czarny kon wyborczy kwiczy.
    Ale jest Pilot z Orbisu na ktorego mozna liczyc w lapaniu i eksponowaniu faszystow

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!